In the media

DOBRE NOVINY

zdroj: www.dobrenoviny.sk

Slovenka, ktorej kabelky milujú i v zahraničí, si splnila ďalší sen. Jej výrobky si môžete kúpiť už aj v Bratislave

O šikovnej Slovenke Dajane Rodriguez sme písali ešte na jeseň minulého roka, no teraz sa jej podarilo splniť si ďalší sen, čím potešila aj množstvo zákazníkov. Jej výnimočné kabelky sa odteraz dajú dostať i v Bratislave.

PARTIZÁNSKE/BRATISLAVA 15. marca - Dajana Rodriguez je známa vďaka originálnym koženým kabelkám, ktoré sú vyhľadávané aj v zahraničí. V mladom veku sa jej podarilo rozbehnúť úspešný biznis a teraz sa môže pochváli vlastnou predajňou už aj v Bratislave. My sme sa tam boli pozrieť a zistiť, čo má šikovná Partizáčanka ešte nové a aké sú jej ďalšie plány.

dajanarodriguez-handbags-bratislava.jpg

Impulzom, že vlastná predajňa v Bratislave je už len otázkou času, bola pozvánka na Bratislavské módne dni. V apríli si totiž budú môcť ľudia pozrieť jej modely na prehliadke, a tak chcela mať priestor, kde si ich môžu prísť zákazníci potom aj kúpiť. Ale mala na to aj iný dôvod. „Ja som vedela, že musíme ísť do Bratislavy, lebo asi polka našich zákazníkov bola z Bratislavy,“ vysvetlila s tým, že o vytvorenie predajne mali sami záujem, a tak im chcela vyhovieť. Kabelky chceli totiž vidieť naživo, pretože nie každý preferuje kúpu cez internet.

Dajana je v Bratislave každú stredu, keď zároveň nosí do predajne aj nové modely. Takisto je aktívna na sociálnej sieti Facebook, kde zákazníčky o všetkom poctivo informuje. Jej biznis model je teda založený aj na veľkej miere interakcie. Okrem predajne v Malých Uherciach a v Bratislave by raz chcela mať obchody aj v mestách, ktoré prekračujú hranice Slovenska, napríklad vo Viedni a Prahe. A ako ju poznajú všetci fanúšikovia, nie je vylúčené, že aj tento sen sa jej splní.

Prečítať celý článok

start it up

zdroj: www.startitup.sk

Dajana Rod­ri­guez: Ako sa robí kabel­kový biz­nis po slo­ven­sky

Čo ti ako prvé napadne, keď sa povie znač­ková kožená kabelka? Prav­de­po­dobne sa ti vybaví nie­ktorá zo zná­mych zahra­nič­ných zna­čiek. Málo­kto však vie, že na Slo­ven­sku máme mladú, rýchlo napre­du­júcu značku ori­gi­nál­nych kabe­liek so sve­to­vým poten­ciá­lom, ktorá si postupne zís­kava aj zahra­ničnú kli­en­telu.

Čo všetko obnáša výroba jed­ného kúsku? Koľko ľudí okrem teba sa na ich výrobe podieľa?

Pri nie­kto­rých kabel­kách trvá výroba 3 hodiny, pri iných aj 10 hodín. Jeden by neve­ril, aké zlo­žité je zabez­pe­čiť všetko na jednu kabelku. Sama som si to neve­dela pred­sta­viť, až kým som neza­čala pra­co­vať v tomto odvetví. Čo sa týka ľudí, je to rôzne, záleží od objed­návky, ale prie­merne jedna kabelka prejde rukami šty­roch až pia­tich ľudí, než opustí našu firmu.

najnovsie-1.jpg

V tvo­jej ponuke môžeme nájsť aj zopár kús­kov pre pánov, kon­krétne opasky a peňa­ženky. Neplá­nu­ješ svoju pán­sku kolek­ciu roz­ši­ro­vať?

Plá­nu­jem, a to čo naj­skôr. Dopyt po pán­skych taš­kách a dopl­n­koch máme deň čo deň. Momen­tálne sú ale naše výrobné kapa­city tak napl­nené, že nie je možné tvo­riť nové modely a vymýš­ľať strihy. Po novom roku sa do tohto určite pus­tíme. Našu výrobu chceme určite roz­ši­ro­vať, takže verím, že bude čas aj na pán­sku kolek­ciu. Ja sama mám množ­stvo nápa­dov, ktoré už len potre­bu­jem zre­a­li­zo­vať. Mys­lím, že páni si u nás časom nájdu rov­nako pes­trú kolek­ciu, ako aj dnes dámy.

Keďže sa venu­ješ výrobe kabe­liek, môžeš o sebe pove­dať, že si kabel­ková maniačka? Koľko kabe­liek vlast­níš?

Prá­veže nie som. Mys­lím, že žiadny výrobca nie je maniak na to, čo vyrába. Ani obuv­ník nemá doma sto párov topá­nok. Väč­ši­nou to býva práve naopak. To, čo robíme, toho máme málo, lebo na nás ten čas už nezos­tane. A to je asi aj ten môj prí­pad. Veľa­krát vyro­bím kabelku, ktorú by som si chcela nechať, ale potom si poviem, že by to bola asi škoda, keby som si ju nechala sama pre seba, a že ju musím dať do sveta, nech si nájde tú pravú maji­teľku. Ja mám za tých päť rokov doma len šesť kabe­liek.

Prečítať celý článok

Naša univerzita

Univerzitný časopis Univerzity Komenského

(október, 2016)

161020_oktobrove_cislo_NU-page-026.jpg

Dobre noviny

zdroj: www.dobrenoviny.sk

Slovenka vyrába jedinečné kabelky. Trhá sa o ne celý svet

PARTIZÁNSKE 20. septembra - Šikovní a úspešní mladí tvorcovia nemusia pôsobiť len v hlavnom meste, aby sa uchytili. Príkladom je mladá Dajana z Partizánskeho, ktorá si dokázala svojimi originálnymi koženými kabelkami podmaniť doslova celý svet. Veď o jej výrobky majú záujem aj nároční zákazníci zo zahraničia. Napriek povinnostiam, ktoré so sebou nesie štúdium výtvarného umenia, má čas aj na úspešný rodinný biznis a už teraz nosí v hlave ďalšie ambiciózne plány.

Študovať a popritom založiť rodinnú firmu, ktorá má meno vo svete – to je pomerne náročná úloha. Ako to všetko dokážete skombinovať a máte vôbec voľný čas aj sama pre seba?

Je to naozaj ťažké. Ľudia ani netušia, čo všetko je za tým. Podnikatelia mi dajú isto za pravdu. Materiály, priestory, účtovníctvo, marketing, výroba, distribúcia, predajňa a takto by som mohla menovať ďalej. O toto všetko sa treba starať a neustále to riešiť. Našťastie, mám okolo seba šikovných ľudí a ľudí, ktorí sú mi oporou a vďaka tomu to zvládam. Času na seba mám málo ale to je asi daň za to. Moja povaha v tom hrá tiež veľkú úlohu, keby som nebola taká, aká som, už dávno by som to zabalila. Problémy boli, sú a budú, ale tak je to všade. No na druhej strane, tie okamihy radosti, ktoré mi to prináša, sú o to hodnotnejšie.

1474367172.jpg

Aký je podľa váš ženský vkus, čo sa týka kabeliek? Uprednostňujú klasické modely alebo vidíte aj zvýšený záujem o extravagantnejšie a zdobenejšie kúsky? Aké kabelky by podľa vás nemali chýbať žiadnej žene?

Vkus žien sa mení. Za tých 5 rokov čo sme na trhu, to pociťujem naozaj markantne. Zo začiatku prevládali hlavne klasické modely a bežné farby ako hnedá či čierna. Ženy sa báli viacerých farieb. Dnes je rovnaký záujem o farebné, vyšívané či klasické. Ženy sú odvážnejšie, viac kombinujú, viac sa venujú móde. Už nenosia len jednu kabelku ku každému outfitu, a to roky, už chcú byť iné a originálne. Samozrejme, stále sa predávajú klasické kusy, ktoré potrebuje každá žena. No dnes si často kúpia naraz aj dve, jednu klasickejšiu a druhú trošku netradičnejšiu.

Prečítať celý článok

Pravda

(streda, 14.09.2016)

pravda-1492016.jpg

EMMA

(október 2016)

emma1.jpg emma2.jpg

EVITA

(september 2016)

evita-september-2016.jpg

Nový čas pre ženy

(č. 31)

novy-cas-pre-zeny-c31.jpg

SME

(sobota;  30.7.2016)

TV Noviny (markíza)/Reflex

zdroj: www.tvnoviny.sk

Má len 24 rokov a svet jej leží pri nohách. Doslova

Ku výrobe kabeliek sa dostala ako mladé dievča. Aký je to pocit keď na nejakej žene uvidí vlastný výtvor?

UyD7.dajana_rodriguez_.jpg

Ako ide dokopy móda a zvieratá? Budete prekvapení. Sympatická Dajana dokázala tieto dve svoje vášne originálne skĺbiť a svoju lásku ku koňom pretavila do svojich výrobkov. Vyrába jedinečné kabelky s motívmi majestátnych miláčikov.

Pôvodne mladej žene skrsla myšlienka, že chce vytvoriť kolekciu, ktorá by charakterizovala ju a hlavne aj niečo slovenské. Vznikli tak netradičné vyšívané kabelky. Väčšina z nich sú originály.

Ku výrobe kabeliek sa dostala ako mladé dievča. Aký je to pocit keď na nejakej žene uvidí vlastný výtvor? Odpoveď hľadala reportérka Reflexu Jarmila Kováčová. Ale vedzte, že Dajana má vskutku veľké ambície.

Pozrieť video

Prečítať celý článok

Nový čas

zdroj: www.cas.sk

Kráska z Partizánskeho vyrába ručne šité kabelky: Jej výrobky chvália aj v zahraničí!

Nie je len krásna, ale aj poriadne šikovná. Mladá študentka Dajana sa popri škole stíha venovať aj neobyčajnému koníčku. Jej výrobky majú už teraz úspech aj v zahraničí.

Vcaag2QVRcacn8RrP11vQg.1280-Kr-ska-so-ikovn-mi-rukami.jpg

Dajana vyrába kožené kabelky s originálnymi nášivkami a mohla by nimi konkurovať aj svetoznámym značkám.

Už teraz si jej produkty kupujú aj ľudia v zahraničí a dokonca má aj stálych klientov. Niektoré zákazníčky si kúpia aj viac kusov naraz. „S rodinou spoločne túto značku budujeme a pracujeme na nej. Myslím, že je to niečo čo už funguje a keď skončím školu, budem sa tomu môcť venovať úplne na plno,“ doplnila Dajana.

A čo pre Dajanu vlastne taká kabelka znamená? „Uvedomila som si, že kabelku v podstate potrebuje každá žena. Je to ten kúsok šatníka, ktorý je neustále s nami, ktorý nosíme so sebou a vyjadrujeme ním priamo či nepriamo náš štýl a vkus.“

Prečítať celý článok

Refresher

zdroj: www.refresher.sk

Dajana popri štúdiu vyrába kabelky. Začínala v starej dielni na dedine, dnes má vlastnú značku a predáva doma i vo svete (Rozhovor)

Mladá, talentovaná a ambiciózna. Taká je študentka Dajana Rodriguez, ktorá svoje umelecké cítenie preniesla do kože. Konkrétne do kožených kabeliek, ktoré pred niekoľkými rokmi začala so svojou mamou vyrábať. Ich začiatky vôbec neboli jednoduché a prvotným impulzom bola potreba, no dnes sa ich dielňa rozrástla o nových členov, Dajana predáva do celého sveta a má skutočne odvážne plány, o ktorých si môžeš prečítať v našom rozhovore.

kabelky.jpg

Ahoj, Dajana. Začneme klasickou otázkou. Mohla by si sa nám na úvod v krátkosti predstaviť, povedať nám o sebe niekoľko slov?

Ahojte, volám sa Dajana Rodriguez, mám 24 rokov a som z Partizánskeho. Každý sa hneď pozastavuje nad mojím menom s otázkou, či je to len nejaká prezývka alebo umelecké meno. Je to teda moje skutočné meno, som rodená Slovenka. Moja mamina je zo Slovenska a tatino je Kubánec, ktorý tu žije už cez 30 rokov. Študujem výtvarné umenie, momentálne končím štvrtý ročník na Univerzite Komenského v Bratislave. Na úvod by som teda povedala toľko, že som obyčajná mladá baba, ktorá chce v živote niečo dosiahnuť.

Opíš nám proces výroby jednej kabelky. Čo všetko okrem talentu a nápadu na to potrebuješ a ako dlho ti trvá jej výroba od počiatočného návrhu až po jej konečnú verziu pripravenú pre zákazníka?

Najskôr je myšlienka - nápad, potom nasleduje náčrt alebo skica novej kabelky. Následne si vytvorím strih, diely vystrihneme a kabelku ušijeme. Takto vzniká úplne nová kabelka. Ak už strih mám, mením len farby, nite, vzory a podobne. Taktiež mám v ponuke vyšívané kabelky. Tu je proces zložitejší. Pri týchto kabelkách najskôr programujem na počítači ich dizajn. Táto fáza je len a len na mne. Je to niekoľkohodinová, namáhavá práca s počítačom, no výsledok stojí za to. Ak je teda kabelka s výšivkou, tak sa do procesu výroby pridá ešte tento krok. Keď je už kabelka hotová, sama ju nafotím, fotky upravím a pridám na web... .

BeFunky_Collage_1.jpg

Prečítať celý článok

Sóda

zdroj: www.soda.o2.sk

DSC_0262.jpg

Kabelky začala šiť pred 4 rokmi. Keďže jej otec sa venoval výrobe kožených búnd, mala k výrobe kabeliek k dispozícii všetko potrebné vybavenie. Spočiatku vyrábala kabelky len pre seba a kamarátky. Začali byť celkom  populárne a tak ich Dajana začala predávať cez Sashe.sk, český Fler.cz a dokonca aj Etsy.com.

Tu sa výroba kabeliek už rozbehla naplno a Dajane sa len nedávno splnil sen a otvorila si vlastnú podnikovú predajňu, kde okrem celej rodiny majú už aj dve stále šičky. Kabelky predávajú do celého sveta. Dajaninu dielňu môžte nájsť v Malých Uherciach pri Partizánskom.

Prečítať celý článok